Сан Антонио Спърс победи у дома Маями Хийт със 110:95 в първата среща от финалния плейоф за титлата в НБА. Голямата звезда на гостите Леброн Джеймс се контузи и напусна игралното поле след 33 минути игра, а това се отрази на крайния изход, тъй като „шпорите” спечелиха последната четвърт с 36:17.

Контузилият се Леброн Джеймс завърши с 25 точки, а най-резултатен за победителите стана Тим Дънкан с 21 точки и 10 борби. Ману Джинобили добави 16 точки и 11 асистенции, а Тони Паркър се отличи с 19 точки и 8 асистенции за шестата поред победа на "шпорите" в мач №1 от плейофите от 1998 година насам.

Двубоят ще бъде запомнен и с повредата в климатичната система на AT&T Center, заради което атмосферата вътре стана като в сауна.