Оклахома Сити Тъндър намали изоставането си от Сан Антонио Спърс във финалната серия на Западната Конференция на НБА, след като се наложи със 106:97. Така „шпорите“ водят с 2:1 срещу „гръмотевиците“.

Серж Ибака, който пропусна първите два мача заради разтежение на прасеца, се върна в игра за Оклахома Сити и завърши с 15 точки. Тъндър, който загуби първите два мача с общо 52 точти разлика, сега показа, че е съвсем различен отбор.

Сан Антонио не успя да се доближи особено близо до съперника и в края на двубоя треньорът на тима Грег Попович даде почивка на титулярите си. Ману Джинобили завърши с 23 точки за Спърс, но само три през второто полувреме. Четвъртият мач от серията е в Оклахома Сити във вторник.