Чехия се класира на полуфиналите на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Минск. Тимът на Владимир Ружичка се наложи с 4:3 над САЩ.

След като първата третина завърши при резултат 1:1, ключова за успеха на чехите се оказа втората част, когато Томаш Хертъл, Роман Червенка и Онджей Немец се разписаха при числено предимство.

Брок Нелсън даде аванс на янките след 7 минути игра, но две минути и половина по-късно капитанът Томаш Ролинек изравни за Чехия. В края на третата част американците върнаха още два гола чрез Тайлър Джонсън, но това не предотврати отпадането на тима.

Александър Салак спаси 31 удара към вратата на Чехия, а американският му колега Тим Томас блесна с 29 спасявания. На полуфиналите чехите ще играят срещу победителя от мача между Канада и Финландия.