Маями Хийт изравни резултата срещу Индиана Пейсърс, след като се наложи с 87:83 точки във втория мач от серията във финала на Източната конференция.

Инди започна чудесно срещата и я продължи със силното си представяне от първия мач между двата отбора. Но разликата във втората среща бяха двама души - ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд. Именно те обърнаха развоя, завършвайки двубоя съответно с 22 и 23 точки на сметката си.

Ланс Стивънсън имаше силна вечер за Пейсърс и вкара 25 т., като добави седем асистенции и шест борби. Стрелбата обаче му изневери в решителната четвърта част, в която успя да се отчете с едва две точки.

Следващата битка е на 25 май в Маями, както и четвъртият мач два дни по-късно. Ако има равенство, двата отбора се завръщат в Индианаполис на 29 май за пети двубой.