Чехия удари Франция с 5:4 (1:3, 3:0, 0:1) в голяма драма на на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Минск. Постижението на чехите е равно на подвиг, след като те отстъпваха до 18-ата минута с 0:3 след два гола на Дерозие (06.48 и 18.48) и един на Мение (18.22). Съперникът обаче не се предаде и воден от своята най-голяма звезда Яромир Ягър изтръгна победата. Соботка (19.18), Секач (24.30), Ягър (31.29) и Затевич (32.42) направи обрата пълен. Русел изравни за 4:4, но Коларж се разписа за крайното 5:4 за чехите. С този успех победители избегнаха сблъсъка с Русия на четвъртфиналите.

Русия победи трудно Беларус с 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) в последен мач от груповата фаза. Сборная отдавна си беше осигурила класиране за четвъртфиналите на турнира. Плотников (32.46) откри за руснаците, а после асистира на Шипачев (35.47) за 2:0. Почетното попадение за домакините вкара Денисов (45.49).