Швейцария се класира за четвъртфиналите на на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в беларуската столица Минск. “Кръстоносците” биха Латвия с 3:2 (2:0, 1:1, 0:1).

Брунер, Шлумпф и Вебер дадоха комфортна преднина на Швейцария, а силите на съперника стигнаха само, за да върнат две попадения чрез Яс и Земгус.

Словакия надви Дания с 4:3 (1:0, 0:1, 3:2) в мач от група А. Татар откри за словаците, Бедкер изравни, Миклик отново изведе Словакия напред, Грин възстанови равенството. Веденски се разписа за 3:2, а Татар с втория си гол в мача реши всичко – 4:2. Йенсен направи поражението на “червения динамит” по-почетно в 54-ата минута.

Вече са ясни всички отбори, участници на четвъртфиналите. Това са Канада, Швеция, Франция, Чехия, Русия, САЩ, Беларус и Финладия.