Канада победи Норвегия с 3:2 в среща от Група „А“ на световното първенство по хокей на лед. С този успех „кленовите листа“ си гарантираха първото място в групата и това означава, че на 1/4-финалите ще играят в Финландия или Латвия.

„Полярните мечки“ откриха резултата в 14-ата минута на мача, но в началото на втората третина Канада изравни, след като Джоел Уорд беше точен при числено предимство. В средата на тази част Мадс Хансен отново даде аванс на Норвегия, но четири минути по-късно Марк Шайфли възстанови равенството.

В средата на третата част Джоел Уорд донесе победата на Канада, когато отново се разписа при числено предимство. Вратарят на „кленовите листа“ Джеймс Риймър направи 14 спасявания, докато стражът на Норвегия Стефен Сьоберг отрази 39 удара.