Локомотив (Мездра) направи поредната си важна крачка към завръщане в професионалния футбол. “Железничарите” разбиха у дома Ситомир (Никопол) с 5:1 и се доближиха на 6 точки от промоция в “Б” група. С два гола за изразителния успех се отличи капитанът Николай Цветков, а по един гол добавиха Валдемар Стоянов, Тодор Чаворски и Иван Мишев. В двубоя бяха отсъдени три дузпи – две в полза на Локомотив (Мездра) и една на сметката на Ситомир (Никопол).

След успеха Локомотив Мездра продължава да е с еднакъв брой точки - 68 с "Ботев" (Луковит). Тимът от Луковит не сбърка при гостуването си на "Ботев" (Козлодуй) и победи с 3:1. Тонев откри резултата за гостите в 38-ата минута, Селимински покачи на 2:0 в 44-ата. Василев направи резултата класически в полза на луковитчани в 45-ата минута, а почетното попадение за домакините от Козлодуй реализира Иванов в 68-ата минута.

18 май 2014, неделя, 18:00 часа

Трявна - Видима-Раковски (Севлиево) 0:1
Локомотив 2012 (Мездра) - Ситомир (Никопол) 5:1
Етър (Велико Търново) - Гигант (Белене) 3:0
Ботев 2008 (Козлодуй) - Ботев (Луковит) 1:3
Бдин 1923 (Видин) - Спартак Плевен (Плевен) 2:1
Партизан (Червен бряг) - Левски 2007 (Левски) 0:1
Ком (Берковица) - Локомотив (Горна Оряховица) 1:5