Олимпийските шампиони от Канада победиха Швеция с 3:2 в директен спор за първото място в група „А“ на световното първенство по хокей на лед за мъже. Победата дойде след продължение, в което се разписа защитникът Райън Елис. Така „кленовите листа“ заеха първото място в групата кръг преди края, а Швеция е на втора позиция.

Канадският вратар Бен Скривънс спаси удар на Дик Акселсон с кънката си и даде начало на контраатака, която премина през нахлуващия през лявата була Марк Шайфеле. "Кленовите листа" останаха с числено предимство в бързината на атаката и нападателят на Уинипег подаде шайбата пред Елис, който я вкара покрай вратаря Андерс Нилсон само 2:22 минути преди сирената.

Освен че спечелиха драматично мача, канадците трябваше и да обръщат в резултата след голове на Йоаким Линдстрьом и Линус Класен. Те се разписаха с двете попадения за Швеция след общо 21:06 минути на леда, но Канада изравни до края на втората третина чрез Брейдън Шен и Кевин Биекса.