"Левски" победи с 1:0 Литекс в Ловеч в мач от последния 40-и кръг на "А" група. Единствения гол отбеляза Валери Божинов в 26-ата минута. По този начин "сините" позволиха на вечния си съперник ЦСКА да стане втори за сметка на вече третия Литекс, като и двата тима са с по 72 точки. "Сините" пък са пети с 62 точки.

Тази среща определено ще бъде запомнена от футболните фенове в Ловеч и тези, които я проследиха пред телевизора. През второто полувреме двата отбора играха на наводнен терена. Пороен дъжд и градушка поставиха под съмнение двубоя след почивката. Треньорът на "Левски" Елин Топузаков заложи на състав, изграден изцяло от българи. Влезлите като резерви също не бяха чужденци. На вратата на отбора се завърна Пламен Илиев, който няколко месеца лекува контузия на крака.

Двубоят започна с натиск на "оранжевите", които много бързо се установиха в противниковата половина. Преобладаваха обаче грубите влизания, а не възможностите за гол. До 20-ата минута Ивайло Стоянов показа четири жълти картона - три за гостите и един за домакините.

Така се стигна до 26-ата минута, когато "Левски" откри резултата. Гаджев изведе зад защитата Генков, който пък реши да подаде на Валери Божинов около дузпата. Нападателят не се поколеба и с директен удар откри резултата. В края на първото полувреме Литекс бе близо до изравняване. Джордан обаче пропусна от бялата точка, тъй като Пламен Илиев хвана ъгъла и изби.

На почивката се разигра истинска буря над Ловеч. Първо започна да вали проливен дъжд, а много бързо след това и градушка. Теренът побеля, след което се и наводни. Въпреки това главният съдия Ивайло Стоянов реши да не създава работа на Българския футболен съюз и даде "зелена светлина" той да продължи.

Футболистите и на двата отбора едва не плуваха по терена, но постепенно се приспособиха и заиграха комбинативно. Литекс продължаваше да атакува настоятелно. Джордан и Асприля обаче пропуснаха отлични възможности да стигнат до гол. Гол, без който "оранжевите" не успяха да стигнат до равенството и завършват на трето място в крайното класиране на сезон 20013/14 на "А" група.

ЛИТЕКС - "ЛЕВСКИ"
  0:1
0:1 Валери Божинов (26)
Ловеч, ст. "Градски"
Съдия: Ивайло Стоянов

ЛИТЕКС: 12. Пиргов, 13. Божиков jalt.jpg, 5. Бодуров (к), 18. Миланов jalt.jpg (smqna.jpg 46 - 70. Асприля), 16. Попов, 33. Берберович, 6. Славчев jalt.jpg, 19. Руменов, 77. Цветанов, 8. Том, 9. Джордан
Резерви: 30. Александров, 23. Горанов, 3. Недялков, 99. Десподов, 70. Асприля, 21. Цветков, 11. Манолов
Старши треньор: Миодраг Йешич

"ЛЕВСКИ": 23. Илиев, 35. Пл.Димов, 4. Ангелов (к) (smqna.jpg 74 - 77. Велев), 25. Д.Димов, 14. Орачев jalt.jpg, 6. Старокин, 45. Гаджев, 27. Петков, 21. Р.Цонев jalt.jpg (smqna.jpg 66 - 7. Макриев), 86. Божинов jalt.jpg topka.jpg (smqna.jpg 86 - 18. Б.Цонев), 8. Генков jalt.jpg
Резерви: 1. Блажевич, 17. Чмовш, 40. Нунеш, 19. Димитров, 77. Велев, 18. Б.Цонев, 7. Макриев jalt.jpg
Старши треньор: Елин Топузаков