Локомотив (Мездра) сломи Етър с 1:0 в отложения мач от 22-ия кръг на Северозапдната „В“ група и си отвори широко вратата за завръщане в професионалния футбол. „Железничарите“ победиха с минимален резултат, като точен във вратата на гостите от Велико Търново беше Валдемар Стоянов. Миналият и през школата на "Левски" талант се разписа в 81-ата минута с втора добавка след изстрели на Александър Миков и Иван Редовски.

Избраниците на Сашо Ангелов започнаха по-активно и в 3-ата минута Николай Николаев отправи опасен удар от фаул, а малко след това Илиян Трифонов нацели страничния стълб, засичайки с глава центрираната топка. Домакините бързо се отърсиха от напрежението и на свой ред почнаха по-уверено да играят. В 11-ата минута Николай Цветков-Демона затрудни стража Венцислав Димитров с изстрел от границата на наказателното поле. В 16-ата Демона изведе Тодор Чаворски зад защитата на Етър, но юношата на "Левски" стреля в краката на вратаря. В 33-ата минута капитанът на Етър Росен Ванков напусна принудително терена поради контузия.

По време на почивката феновете на домакините създадоха шампионска атмосфера с факли и цветни димки. Втората част започна с бързи разменени атаки, тъй като равенството не устройваше и двата тима. В 62-ата минута Ивайло Тодоров пропусна да открие за гостите, след като от 5 метра не успя да преодолее вратаря Ивайло Сайков. В 72-ата младият страж на домакините предотврати сигурен гол след опасен изстрел на Тодор Чирпанов. В 81-ата "железничарите" ликуваха. Александър Миков стреля силно от 25 метра, но Димитров изби, топката попадна в Иван Редовски, който веднага я насочи със странична ножица, но отново стражът на „виолетовите“ бе последната преграда пред гола. Димитров обаче се оказа безсилен при добавката на Валдемар Стоянов, който от няколко метра прати топката неспасяемо в мрежата. В последната минута етърци останаха с човек по-малко, след като Цветелин Борисов бе изгонен с директен червен картон, заради реплика към главния рефер Борислав Колев.

След важния успех Локомотив (Мездра) събраха 65 точки, колкото има и „Ботев“ (Луковит), като двата тима делят първото място. Етър е четвърти с 59 точки, а до края на първенството в Северозападната "В" група остават три кръга.

ЛОКО (Мездра): Ивайло Сайков, Александър Кирилов,  Явор Янков, Кристиан Кътов,  Иван Редовски, Николай Ганчев (76-Петър Василев), Александър Миков, Ивайло Цветанов (90+2-Владимир Найденов), Борис Петков, Тодор Чаворски (76-Валдемар Стоянов), Николай Цветков

ЕТЪР: Венцислав Димитров, Мартин Николов, Мариян Иванов, Росен Ванков (33-Цветелин Борисов), Тодор Чирпанов, Благовест Ангелов (85-Захари Захариев), Илиян Трифонов, Николай Николаев, Мариян Блажев (56-Ивайло Тодоров), Борис Бисеров, Цветомир Додуров