"Левски" се върна в борбата за класиране на финал след победа с 81:71 (19:14, 21:21, 28:20, 13:16) над Балкан (Ботевград) в трети плейофен двубой в столичната зала "Универсиада". В предишните две срещи от серията "сините" загубиха в Ботевград и поражение в София би ги изхвърлило от финала.

"Левски" поведе с пет точки след първата четвърт и успя да запази аванса си до почивката. В третата четвърт "сините" добавиха още осем точки към аванса си, с което гостите от Ботевград трябваше да топят 13 точки в последната част.

Играчите на Тити Папазов показаха повече желание в единоборствата и спокойствие сред играчите, което се оказа достатъчно за успеха. Гостите започнаха да се съвземат след 25-ата минута на мача, но усилията им не стигнаха за обрат.

Двата тима играят четвърти мач от плейофите в петък от 18:00 часа, а ако Балкан не победи, ще се срещнат още веднъж - на 19 май (понеделник) в Ботевград.

Най-резултатни за двата тима бяха Брендън Хийт за "Левски" и Иван Лилов за Балкан с по 24 точки.

В другия полуфинален плейоф Лукойл Академик води с 2:1 победи на Черно море преди мача във Варна утре от 18:00 часа.