Русия разгроми тима на САЩ с 6:1 в мегадербито от 3-ия кръг на световното първенство по хокей на лед в беларуската столица Минск. Още до 20-ата минута “сборная” си осигури комфортен аванс от 3:0 след попадения на Кулемин, Овечкин и Тихонов. Абледкейдер върна един гол секунди по-късно, но Кузнецов и Плотников докараха резултата до 5:1. В 39-ата минута Тихонов след асистенция на звездата Овечкин фиксира крайното 6:1.

Това беше сладка новина за изстрадалите фенове на руския хокей. Както е известно, сборная отпадна на четвъртфиналите на Олимпиадата в Сочи през февруари след 1:3 от Финландия и шокира цялата държава. Русия вече е с три поредни победи от началото на турнира и впечатляваща голова разлика от 15:3. Това пък беше първо поражение за американците, които разбиха със същия резултат домакините от Беларус и надвиха Швейцария с 3:2.

Русия — САЩ 6:1

(2:0, 4:1, 0:0)
1:0 Кулемин (06.06), 2:0 Овечкин (18.47), 3:0 Тихонов (20.20), 3:1 Абделкейдер (20.57), 4:1 Кузнецов (29.07), 5:1 Плотников (31.07), 6:1 Тихонов (39.14)