Швеция победи Чехия с 4:3 след дузпи в среща от група „А” на световното първенство по хокей на лед в беларуската столица Минск.

Още в 8-ата секунди чехите поведоха с гол на Томаш Хертъл, но шведите изравниха чрез Оскар Мьолер (11:26). До края на първата част чехите отново поведоха след гол на Жири Худлер (19:35) при числен превес, а в началото на втората част Мартин Затович (31:53) увеличи преднината им. Тре кронур обаче се добра до равенството с нов гол на Оскар Мьолер (36:02) при числен превес и попадение Йоаким Линдстрьом (48:40) също с човек повече на леда.

В прoдължението попадения не бяха отбелязани, а при дузпите Йоаким Линдстрьом (65:00) донесе успеха на скандинавците.

Швеция – Чехия 4:3 след дузпи

0:1 Томаш Хертъл (0:08), 1:1 Оскар Мьолер (11:26), 1:2 Жири Худлер (19:35), 1:3 Мартин Затович (31:53), 2:3 Оскар Мьолер (36:02), 3:3 Йоаким Линдстрьом (48:40), 4:3 Йоаким Линдстрьом (65:00)