Русия стартира с убедителна победа участието си на Световното първенство по хокей на лед в столицата на Беларус Минск. Сборная разби Швейцария с 5:0 в първия мач от група „В“.

Сергей Плотников вкара първия гол още в 13-ата секунда, а до края на първата третина руснаците увеличиха преднината си до 3:0 след попадения на Александър Овечкин при числен превес в 7-ата минута и Вадим Шипачев в 18-ата минута.

Във втората третина Антон Белов се разписа в 30-ата минута за 4:0, а в 59-ата минута Данис Зарипов се възползва от асистенция на Овечкин и оформи крайното 5:0. В играч на мача се превърна вратарят на руснаците Бобровски, отразил 27 удара.

Следващият мач на Русия е на 11 май срещу Финландия.

Швейцария – Русия 0:5
0:1 Плотников (0:13), 0:2 Овечкин (6:34), 0:3 Шипачев (17:15), 0:4 Белов (29:06), 0:5 Зарипов (58:25)