Академик (Свищов) загуби с 0:2 от Банско предпоследното си домакинство в първенството на „Б” група. Гостите, чийто старши треньор е бившият капитан на Етър Александър Томаш, а в състава е и нападателят Мартин Станкев, който също беше при "виолетовите", пречупиха домакините след почивката, когато наложиха подчертан превес в играта, пише sport-vt. Благодарение на успеха Банско остана в битката за второто място, даващо право на участие в "А" група. Томаш и момчетата му имат 39 точки, на 1 зад Хасково и Добруджа, а Монтана е с 38.

За домакинството на Банско свищовлии бяха без доста основни играчи, след като Десислав Русев и Евгени Игнатов бяха наказани, Веселин Васев контузен тежко в предишното гостуване, а Тодор Христов, Деспотов, Бачев и Горанов – освободени от отбора.

По-слабо бе първото полувреме, когато и двата отбора не успяха да отправят точен удар в очертанията на вратите. В самото начало Тафраджийски два пъти бе извеждан пред пеналта срещу вратаря, който обаче и в двата случая излезе навреме и го изпревари за топката. За гостите пък в 44-ата минута Войнов бе намерен в пеналта и стреля, но след рикошет топката мина до гредата, а в следващата атака от чиста позиция Георгиев би на метър над рамката. Втората част бе доста по-динамична. Още в началото Методиев от домакините проби отдясно и центрира пред вратата към Тодоров, който обаче не успя да засече топката в мрежата. После удар на Тодоров вина над вратата.

После Банско настъпи здраво и в 63-ата минута Петков от добра позиция стреля в аут, но в следващите пет минути всичко в мача се реши с два бързи гола. В 65-ата друг бивш етърец – Мартин Райнов изпълни фаул и отбитата от стената топка попадна у Атанас Чепилов, който със страхотен удар я прати под сглобката - 0:1. Влезлият Стефан Трайков пораздвижи играта и негов удар бе париран от вратаря. В 69-ата минута след центриране от фаул Калоян Стоянов изпревари вратаря Младенов и с глава направи 0:2.

До края гостите продължиха да атакуват и Жоров от чиста позиция би до гредата, а в самия край Тафраджийски можеше да вкара почетен гол, но вратарят Ганев спаси удара му.

В неделя Академик гостува на Пирин (Разлог), а в последния кръг на 17 май „студентите” приемат „Раковски”.

Съставът на Академик: Младенов, Каролев, Граматиков, Генов, Ангелов, Михайлов, А. Иванов (75-Антонов), Тодоров, Кадифчин (46-Трайков), Методиев (58-Изука), Тафраджийски.