ЦСКА спечели важна победа победа в борбата за второто място в „А“ група. Червените“ надделяха на своя стадион над конкурента си за среброто Литекс с 2:0. Попаденията бяха дело на Венцислав Василев и Омар Косоко, а гостите могат да съжаляват много за изгубения мач, тъй като удариха веднъж греда, а на 2 пъти пропуснаха 100-процентови голови положения. Играчите на Стойчо Младенов пък показаха много добра успеваемост и реализираха малкото отдали им се шансове за гол.

Домакините бяха без наказаните Ивайло Чочев и Апостол Попов и това се отрази на играта им в началото. Ловчанлии създадоха две опасни ситуации в началото на срещата, а Момчил Цветанов направи непростим пропуск, след като излезе сам срещу Райс МБоли. Само 2 минути по-късно ЦСКА ликуваше. В 14-ата минута Иван Стоянов изпълни заучен пряк свободен удар, Венци Василев получи топката на 2 метра от вратата на Литекс и веднага я вкара в мрежата за 1:0.

Малко по-късно Косоко бе изведен сам срещу Илко Пиргов, но не успя да го преодолее. Миодраг Йешич пък побесня от играта на Армандо Ваюши и го замени още в 35-ата минута с Румен Руменов.

Последното положение в тази първа част бе за Литекс. Райс МБоли изчисти добре една топка, тя попадна в Том, който обаче от около 25 метра не успя да я прати в опразнената врата.

Второто полувреме започна с натиска на гостите от Ловеч. Момчил Цветанов стреля добре от свободен удар, но МБоли се намеси в тази ситуация. Само минута по-късно обаче алжирецът направи груба грешка, изпусна топката в наказателното си поле, но Том вместо да вкара топката във вратата уцели гредата.

В 61-ата минута падна и второто попадение за тима на Стойчо Младенов. Омар Косоко получи пас от Тони Сила, преодоля бранител на Литекс и технично прехвърли излезлия да го пресрещне Илко Пиргов за 2:0.

До края на срещата треньорите направиха много смени, играта се накъса и не се стигна до нови опасни ситуации. За сметка на това обаче Том направи много грубо нарушение срещу Венци Василев в 75-ата минута и логично получи директен червен картон.

С победата ЦСКА събра 70 точки и заема второто място. Литекс е на трета позиция с 66 точки и мач по-малко от „червените“.