Локомотив (София) си гарантира участието в „А“ група и догодина, след като спечели с 2:0 столичното дерби със Славия. С голове на Маркиньос и Димитър Илиев „железничарите“ взеха трите точки в срещата на стадион в "Надежда". По този начин те събират 51 точки и няма как да бъдат догонени от изпадащите отбори. Единственият отбор с шансове за спасение Черноморец загуби с 0:5 от Берое у дома. „Акулите“ са с 44 точки, като имат мач повече от Славия и 2 точки по-малко от „белите“. Това означава, че „белите“ все още могат да изпаднат и трябва да печелят точки в следващите срещи.

Очакванията за някаква договорка между двата столични тима не се оправдаха. Букмейкърите извадиха срещата от тиражите, след като коефициентът за Славия падна драстично. Слуховете бяха, че „белите“, които са с по-малко точки, ще вземат мача.

Столичното дерби започна с минута мълчание в памет за починалите бивши футболисти на Локомотив София от 50-те и 60-те години Наум Савов - Нони и Васил Василев – Весо.

Локомотив започна по-активно и бързо успя да излезе напред в резултата. Още в 9-ата минута „железничарите“ ликуваха, след като Маркиньос засече с глава центриране от корнер и прониза Георги Петков. До края на полувремето не се случи почти нищо запомнящо се, като атаките и на двата тима бяха хаотични и не предвещаваха гол в някоя врата. Единственото сериозно положение бе пред Галин Иванов, но ударът му с глава мина на сантиметри от вратата на Локомотив.

Второто полувреме се запомни с предимство на „белите“ във владеенето на топката, но по-опасните атаки бяха дело на Локомотив. 10 минути преди края на мача падна и второто попадение, което предреши победителя. Димитър Илиев получи топката на няколко метра от вратата, финтира бранител и със силен удар отбеляза за крайното 2:0.

Локомотив (София) - Славия 2:0
1:0 Маркиньос (9), 2:0 Димитър Илиев (80)

Срещата по минути:
9- topka.jpg Гоол за Локомотив (София)! Маркиньос прониза Георги Петков от близо с глава, след като получи добро центриране към далечния ъгъл!
25- Нищо интересно на стадион "Локомотив", двата тима разиграват в центъра, а опитите за атаки са много малко.
37- Галин Иванов стреля опасно с глава от няколко метра, но домакините извадиха късмет и топката мина покрай вратата.ю
45- Край на първото полувреме

46- Смяна в Славия - Галин Иванов е заменен от Марчев
50- Маркиньос изведе Матютю, който навлезе в наказателното поле, но Петков му скъси ъгъла
70- Славия владее повече топката, но контрите на Локомотив са по-опасни.
80- topka.jpg Гоол за Локомотив! Димитър Илиев овладя топката в наказателното поле, финтира бранител на Славия и със силен удар покрай Петков направи 2:0!

Локомотив (Сф):
1. Божидар Митрев, 5. Марко Ранджелович, 3. Люк-Кристофър Матютю, 24. Илиян Гаров, 16. Камен Хаджиев, 26. Иво Иванов (43- 21. Даниел Гаджев), 33. Том, 94. Азрак-Ясин Махамат, 28. Маркиньос, 9. Даниел Генов (75- 78. Якосонго Джиби), 14. Димитър Илиев (85- 19. Димитър Велковски)
Резерви: 13. Кристиян Кацарев, 7. Искрен Писаров, 11. Антонио Цанков, 19. Димитър Велковски, 21. Даниел Гаджев, 47.Раул Нгадира, 78. Якосонго Джиби
Старши треньор: Димитър Васев

СЛАВИЯ1.Георги Петков (к), 20.Радослав Димитров, 18.Тадей Апатич, 4.Кире Ристевски, 25.Цветомир Панов, 5.Костадин Велков, 8.Чавдар Янков, 10.Фернандо Да Силва, 33.Галин Иванов (46- 17.Веселин Марчев), 23.Олег Шалаев, 11.Радослав Василев
Резерви: 12.Емил Петров, 26.Александър Дюлгеров, 14.Янко Сандански, 17.Веселин Марчев, 21.Георги Пашов, 3.Величко Величков, 7.Рангел Абушев
Треньор: Милен Радуканов