Спечелилият промоция за „А“ група Марек направи домакинско нулево равенство с Добруджа в мач от 23 кръг на „Б“ група. В края на мача Спас Георгиев удари греда за тима от Добрич.

Равенството гарантира на тима от Дупница и първото място във втора дивизия, тъй като вторият в класирането Хасково изненадващо загуби с 0:1 от Спартак (Варна) на свой терен. Джихат Кямил вкара единствения гол за успеха на „соколите“ в 18-ата минута.

Банско се намеси в борбата за второто място, след като записа класически успех с 3:0 над „Ботев“ (Враца). Точни за успеха бяха Любослав Войнов, Сергей Георгиев и Мартин Станкев. Така банскалии са на четири точки от втория Хасково.

Друг от кандидатите за „А“ група Монтана загуби с 0:1 при гостуването си на „Раковски“, след като допусна гол седем минути преди края. Автор на единственото попадение в мача беше Лазар Марин.