Манчестър Юнайтед претърпя нова загуба в английската Висша лига. Този път поражението бе на "Олд Трафорд" и то то борещия се за спасение Съндърланд. Гостите триумфираха с 1:0 с гол на Себастиан Ларсон.

Манчестър Юнайтед очаквано започна по-активно, като Джон О'Шей бе много близо до това да си отбележи автогол, след това Луиш Нани нанесе добър изстрел, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Евра също се отчете с пропуск преди гостите да започнат да действат по-активно.

В 30-ата минута Ларсон смълча "Олд Трафорд", след като изведе гостите напред. Конър Уикъм проби по десния фланг, центрира почти от мястото за изпълнение на ъглов удар, а Ларсон засече в наказателното поле, пращайки топката в далечния ъгъл - 0:1.

През второто полувреме играчите на Райън Гигс бяха на няколко пъти близо до изравняване на резултата, но и в двата случая не успяха.

Райън Гигс включи в игра Янузай, Уелбел и Ван Перси, но в 72-ата минута гостите бяха много близо до втори гол, но удар на Джакерини срещна гредата, а Колбек не бе точен при добавката.

До края изстрел на Уелбек профуча над напречната греда, а Чичарито също стреля над вратата от изгодна позиция. В 84-ата минута пък Съндърланд удари греда след техничен удар на Борини.

Манчестър Юнайтед - Съндръланд 0:1
0:1 Себастиан Ларсон (30)