Баскетболистите на „Левски” победиха у дома Рилски спортист с 89:82 (29:22, 26:21, 19:19, 15:20) в първата среща помежду им от четвъртфиналната плейофна серия в НБЛ. Вторият мач от серията е в събота в Самоков, като се играе до две победи от три мача.

Двубоят в зала „Универсиада” започна равностойно, но постепенно „сините” взеха инициативата и взеха аванс от 12 точки на почивката – 55:43.

След подновяването на играта самоковци заиграха по-агресивно в защита и това даде резултат за съкращаване на разликата до 6 точки при 57:51, но все пак „Левски” отново се откъсна и водеше със 74:62 след 30 минути игра.

В заключителната четвърт гостите не се предадоха, но така и не успяха да заличат пасива си и „сините” спечелиха сблъсъка с 89:82.

Брандън Хийт бе най-резултатен с 21 точки за успеха на „Левски”, Христо Захариев добави 18 пункта, а Лайънъл Чалмърс се отличи с 16 точки.