Ювентус не успя да победи у дома Бенфика, с който завършиха 0:0 в реванша си от полуфиналите на Лига Европа. Така „лисабонските орли”, които бяха спечелили с 2:1 в първия мач на свой терен, се класираха за финала на турнира на същия този стадион в Торино на 14 май срещу Севиля, елиминирал драматично Валенсия в другия полуфинал.

„Бианконерите” дадоха всичко от себе си да отбележат гол, който обаче така и не падна във вратата на гостите, които от 65-ата минута играха с човек по-малко, след като Енцо Перес бе изгонен.

Доста изненадващо гостите от Лисабон натиснаха в първите минути, но не застрашиха сериозно вратата на Джанлуиджи Буфон. Постепенно домакините взеха инициативата и направиха пропуски чрез Андреа Пирло, Артуро Видал и Карлос Тевес, чийто мерници не бяха точки.

Най-добрите положения за италианския гранд дойдоха в заключителните минути на полувремето, но Пирло и Бонучи не намериха целта, а след удар с глава на Видал Луизао успя да изчисти топката от голлинията.

Втората част започна като първата с по-активни, но безплодни действия на „лисабонските орли”, който постепенно бяха натикани в собствената си половина. Вратарят им Ян Облак отрази изстрел на Пирло в 61-ата минута, а четири минути по-късно Енцо Перес извърши груб фаул и получи втори жълт и съответно червен картон.

"Бианконерите" веднага обсадиха вратата на Бенфика, но Карлос Тевес, Себастиан Джовинко и Щефан Лихтщайнер нямаха късмет при завършващия удар. В 82-ата минута Пабло Освалдо вкара гол за домакините, но той бе отменен заради засада на подалия му преди това Пол Погба.

Минута преди края на редовното време се стигна до сблъсък между намиращите се на резервните скамейки Мирко Вучинич и Лазар Маркович, като двамата получиха червени картони. В добавеното с 6 минути време на мача опасни удари отправиха Маркизио и Касерес, но вратарят на гостите Ян Облак бе на мястото си и така Бенфика удържа нулевото равенство, с което се класира за финала на същия този „Ювентус Арена”.

Ювентус - Бенфика 0:0

(1:2 в първата среща)

Стадион: "Ювентус Арена", Торино
Съдия: Марк Клатенбърг (Англия)
Ювентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 26.Щефан Лихтщайнер, 19.Леонардо Бонучи (73 - 12.Джовинко), 3.Джорджо Киелини, 4.Мартин Касерес, 21.Андреа Пирло, 23.Артуро Видал (79 - 8.Маркизио), 22.Квадво Асамоа , 6.Пол Погба, 10.Карлос Тевес, 14.Фернандо Йоренте (78 - 18.Освалдо)
Резерви: Маркизио, Вучинич , Джовинко, Бардзали, Освалдо, Падоин, Сторари
Треньор:
Антонио Конте

Бенфика: 1.Ян Облак , 4.Луизао, 24.Езекиел Гарай, 14.Макси Перейра, 16.Гилерме Сикейра, 35.Енцо Перес , 6.Рубен Аморим, 20.Николас Гайтан (77 - 18.Салвио ), 11.Лима, 19.Родриго (69 - 34.Андре Алмейда), 50.Лазар Маркович (86 - 8.Сулеймани)
Резерви: Артур Мораес, Кардосо, Сулеймани, Салвио, Жардел, Андре Алмейда, Иван Кавайеро