Баскетболистите на Балкан започнаха с победа срещу Спартак (Плевен) с 93:77 (21:18; 27:19; 22:18; 23:22) в четвъртфиналната серия помежду им от плейофите в НБЛ.

Спартак поведе в началото на срещата, но в средата на първата част домакините обърнаха резултата, а на почивката водеха с 48-37. Преднината на домакините не падна под 10 точки през цялата трета четвърт, а в края й беше 15. В последната четвърт разликата веднъж падна до 10 точки, но Балкан я увеличи и завърши мача без проблеми.

Станимир Маринов бе най-резултатен за успеха на домакините от Ботевград с 28 точки, Павел Маринов добави 21 точки, а Мартин Маринов завърши с 20 пункта.

Веселин Георгиев вкара 21 точки за гостите, а Саша Топчов и Михаил Танев добавиха съответно по 15 и 14 точки.