В мач без никакво значение спрямо класирането във втората седмица на "А" група Пирин (Гоце Делчев) победи с 5:0 Любимец в среща от 36-ия кръг. Интересното е, че за седми път през сезона последният в подреждането и отдавна изпаднал в "Б" група допуска точно пет гола във вратата си.

Домакините поведоха чрез Гуцев в 17-ата минута след корнер, а две по-късно контраатака завърши с попадение на Панайотов за 2:0. В началото на втората част Газиев вкара за 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Кикарин. Четвърт час преди края на редовното време Башов покачи на 4:0. Отново Гъцев се разписа за Пирин в самия край, оформяйки крайното 5:0.

В класирането Пирин вече има 22 точки на 12-ата позиция, докато Любимец е с 18 на дъното.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ:
17 - topka.jpg ГОООЛ за Пирин! Гуцев засича с глава продължена топка след центриране на Близнаков от корнер и открива резултата - 1:0.
19 - topka.jpg ГОООЛ за Пирин! Контраатака и двойно подаване изведе Панайотов на голова позиция, който пусна топката покрай вратаря за 2:0.
===========================
53 - ДУЗПА за Пирин! След комбинация между Лапантов и Близнаков, последният е съборен от Кикарин.
76 - topka.jpg ГОООЛ за Пирин! Башов получава пас в дълбочина, напредва, справя се със защитник и с удар по диагонал прави резултата 4:0.
89 - topka.jpg ГОООЛ за Пирин! Гуцев бележи за 5:0, засичайки с глава центриране от корнер.

ПИРИН (ГД) - ЛЮБИМЕЦ 5:0
1:0 Гуцев (17), 2:0 Панайотов (19), 3:0 Газиев (54), 4:0 Башов (76), 5:0 Гуцев (89)

СЪСТАВИТЕ:
ПИРИН (ГД): 33. Янев, 2. Катунчев, 5. Гуцев, 23. Ибраим, 18. Лапантов (smqna.jpg 55 - 8. Карапетров), 10. Газиев (к) (smqna.jpg 68 - 4. Самокишев), 14. Витанов (smqna.jpg 77 - 22. Ловков), 21. Панайотов, 30. Маркес, 7. Башев, 77. Близнаков
Резерви: 59. Юсев, 4. Самокишев, 8. Карапетров, 16. Ог. Стефанов, 22. Ловков, 24. Грозданов, 26. Боянчев
Старши треньор: Йордан Боздански

ЛЮБИМЕЦ: 12. Рашков (к), 77. Колев, 14. Радев, 3. Грозев, 28. Кикарин jalt.jpg, 7. Вълчев, 13. Яначков, 11. Митев, 9. Христов, 19. Алба (smqna.jpg 46 - 15. Аргиров), 10. Г. Стефанов
Резерви: 1. Чавдаров, 15. Аргиров, 5. Н. Иванов
Старши треньор: Воин Войнов