Уейн Симъндс вкара хеттрик, а вратарят Стив Мейсън направи 34 спасявания за победата на Филаделфия с 5:2 над Ню Йорк Рейнджърс. Така Флайърс пратиха плейофната серия на НХЛ в седми решителен мач.

Защитникът Ерик Густафсон и нападателят Клод Жиру също бяха точни за „пилотите“. Мейсън опази вратата си почти през целия мач, но 6:34 минути преди края лявото крило на Рейнджърс Карл Хагелин вкара гол, а в последната минута и Матс Цукарело се разписа за тима от Ню Йорк.

Седмият мач от серията ще се играе тази нощ в Ню Йорк, където Рейнджърс записаха 2 победи и една загуба срещу Флайърс в плейофите през този сезон. Победителят ще играе срещу Питсбърг Пингуинс в следващата фаза.

Едва за втори път в историята на сблъсъците между двата тима в плейофите Филаделфия Флайърс и Ню Йорк Рейнджърс ще играят седми мач. Първият случай е има точно 40-годишна давност. На 5 май 1974 г. „пилотите“ бият Рейнджърс с 4:3 в решителния сблъсък на полуфиналите, а след това побеждават Бостън Бруинс, за да спечелят първата в историята си Купа Стенли.