Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за финала на турнира в Букурещ, след като съперникът му Гаел Монфис се отказа след 15 минути игра. Това стана при резултат 5:1 за Гришо в първия сет.

Мачът започна с размяна на точки при собствен сервис, но в четвъртия гейм Григор Димитров проби за 3:1. След това българинът затвърди пробива, спечели подаването си на нула и поведе с 4:1. Гришо направи нов пробив и поведе с 5:1, а след това Гаел Монфис се отказа.

На финала в неделя Димитров ще играе срещу чеха Лукаш Росол, който е победител в румънската столица от миналата година.

С класирането си за финалния двубой Григор Димитров има шанс да спечели трета титла от АТП турнири в кариерата си. Първата българинът спечели през октомври миналата година от ранг 250 в Стокхолм. Тази година дойде триумфът на турнира в Акапулко, но вече от ранг АТП 500. За класирането си на финала в Букурещ Димитров си осигури 150 точки за ранглистата, но ще добави само 60 към актива си, което ще го изкачи до №15 или с една позиция напред в сравнение с настоящото му класиране.