Мемфис Гризлис поведе на Оклахома Сити Тъндър с 2-1 победи в серията от първия кръг на плейофите на Запад. Гризлитата спечелиха с 98-95 у дома след продължение, като 20 точки за успеха вкара Майк Конли, пише BGbasket.com. Мемфис бе на път да изпусне сигурна победа. Домакините водеха със 17 точки при оставащи 07.43 минути до края на редовното време. След това обаче Тъндър направиха серия от 17-0 и изравниха. В последната минута Мемфис все пак вкара два поредни коша и поведе с 4 точки, но пък Ръсел Уестбрук вкара тройка и наказателен удар и така мачът отиде в продължение. В него Мемфис измъкна победата и поведе в серията. Тони Алън вкара 16 точки за Гризлитата, а за гостите по 30 имаха Кевин Дюрант и Ръсел Уестбрук./БЛИЦ