Севиля се доближи до финала на Лига Европа, след като победи Валенсия с 2:0 в испански сблъсък от полуфиналите на турнира. Реваншът на „Местая“ е след седмица.

Андалусийският тим стигна до успеха с два бързи гола малко след изтичането на половин час игра. В 33-ата минута Стефан Мбиа откри резултата.

Иван Ракитич центрира отдясно от фаул, топката беше продължена от Карисо, а Мбиа се оказа сам на далечната греда, спря топката и с пета я прати във вратата. При центрирането няколко играчи на домакините бяха в засада, включително и  Мбиа.

Три минути по-късно Карлос Бака удвои. Той се оказа зад гърба на защитата след двойно подаване с Витоло и след това стреля точно във вратата на Висенте Гуаита.

През втората част Гуаита спаси удари на Фасио и Ракитич. Едуардо Варгас на два пъти беше близо до гол за Валенсия, като при втория случай прати топката в гредата. Вратарят на домакините Бето спаси и удар на Жонас.

Севиля – Валенсия 2:0
1:0 Стефан Мбиа (33) , 2:0 Карлос Бака (36)

sev.jpgСевиля: Бето, Федерико Фасио, Фернандо Наваро, Диого Фигейраш, Даниел Карисо, Николас Пареха, Стефан Мбиа, Иван Ракитич, Витоло (90-Висенте Ибора), Карлос Бака (73-Кевин Гамейро), Хосе Антонио Рейес (59-Марко Марин)

val.jpgВаленсия: Висенте Гуаита, Жоао Перейра, Жереми Матийо, Софиан Фегули (74-Жонас), Хуан Бернат (46-Хосе Гая), Хавиер Фуего, Даниел Парехо, Феде Картабиа (57-Пабло Пиати), Сейду Кейта, Пако Алкасер, Едуардо Варгас