АПОЕЛ разби АЕЛ с 3:0 в дербито от 5-ия кръг на плейофите за шампионската титла в Кипър. Тимът на Ивайло Петев беше в страхотна серия, но в един от най-важните мачове беше приземен от прекия конкурент. Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в 4-ата минута с гол на Нуно Мораиш. Бразилецът Сезар Сантин покачи на 2:0 в 41-ата минута и реши всичко. Третото попадение заби друг бразилец – Густаво Мандука, в 83-ата минута.

Титуляр за АЕЛ бе Станислав Генчев, който остана на терена до 85-ата минута. Той получи и жълт картон. Последната загуба на АЕЛ беше на 22 февруари – 0:1 от Аполон (Лимасол). След поражението отборът на българския специалист остана на второ място със 72 точки, колкото има и АПОЕЛ.