В подобие на пловдивското дерби между Локомотив (Пловдив) и "Ботев" се превърна финалът за Купата на Холандия между Цволе и Аякс.

Цволе спечели сензационно с 5:1, а играчите на двата тима трябваше да бягат от прелитащите от трибуните бомбички и димки на стадион "Де Куип" в Ротердам.

Реферът опита да успокои страстите като прекрати мача за малко, но след възобновяването му, атаката от сектора с фенове на Аякс продължи. Наложи се спортният директор Едвин ван дер Саар да говори с феновете, след което играта продължи безопасно за играчите.

Рикардо Ван Райн изведе амстердамския гранд напред в 3-ата минута, но след това Цволе наложи контрол над мача. Австралиецът Райън Томас обърна резултата до 12-ата минута, а след него две попадения добави и Гойон Фернандес. Брам Ван Полен оформи крайното 5:1 в 50-ата минута, с което Цволе заслужено вдигна трофея.