Локомотив (Сф) на практика се спаси от изпадане от “А” група. “Червено-черните” победиха Пирин в Гоце Делчев с 2:1 в мач от 34-ия кръг на елита. По този начин взеха аванс от 7 точки пред Черноморец, който е първи под чертата.

Домакините са сигурни изпадащи, а гостите излязоха решени на всичко, за да победят. Пирин поведе в 31-ата минута. Васил Панайотов размени пасове с Марио Близнаков и от границата на наказателното поле с удар от въздуха простреля Божидар Митрев за 1:0.

Десет минути по-късно Даниел Генов получи удобна топка отдясно и със силен удар по земята с десния крак опъна мрежата зад гърба на стража на домакините Абди Абдиков за 1:1. Най-спорната ситуация се получи в 53-ата минута, когато 5-6 футболисти на Пирин обградиха главния съдия Станислав Ставров и той ги нашари с картони. Любомир Витанов получи втори жълт картон и домакините останаха с 10 души на терена. В 82-ата минута падна и победното попадение за гостите.

Отново се получи конфузия, тъй като “железничарите” продължиха играта, въпреки че на земята имаше паднал футболист на Пирин. Въпреки освиркванията от трибуните, гостите не извадиха топката и направиха добра атака, при която Маркиньос изведе Раул сам срещу вратаря Абдиков, той стреля силно, Абдиков отби и топката срещна напречната греда, след което излезе в корнер. От последвалото центриране куп футболисти се разминаха с топката и от 5-6 метра Маркиньос с десния крак вкара гол и донесе трите точки на Локо (Сф).

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 -
31 - topka.jpg Гоол за Пирин! Васил Панайотов открива, след двойно подаване с Близнаков и от границата на наказателното поле с удар от въздуха прострелва Митрев.
41- topka.jpg Гоол за Локомотив! Даниел Генов получава удобна топка отдясно и със силен удар по земята с десния крак опъва мрежата зад Абдиков за 1:1
45 - край на първото полувреме
-------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
53 - jalt.jpg Витанов от домакините получава втори жълт картон и и изгонен. Домакините остават с 10 души.
82 - topka.jpg  Гоол за Локомотив! Маркиньос след корнер е оставен непокрит и прострелва Абдиков за 1:2!
90 +3 - край на мача. Локомотив побеждава Пирин с 2:1!

Пирин (Гоце Делчев) и Локо (Сф) 1:2
1:0 Васил Панайотов (31), 1:1 Даниел Генов (41), 1:2 Маркиньос (82)

ПИРИН (ГД):
83.Абди Абдиков, 2.Земфир Катунчев, 5.Любомир Гуцев, 32.Мурад Ибраим, 18. Румен Лапантов, 10. Мартин Газиев (78 - 22. Крум Ловков), 14.Любомир итанов, 21.Васил Панайотов, 9.Борислав Хазуров (60 - 24.Грозданов), 77.Марио Близнаков, 7. Костадин Башов (87 - 4. Самокишев)
Резерви: 59.Юсев, 8.Карапетров, 4. Самокишев, 16.Огнян Стефанов, 26.Банчев
Треньор: Йордан Боздански

Локомотив (Сф): 1.Божидар Митрев, 5. Марко Ранджелович, 16. Камен Хаджиев (83 - 47. Раул), 6.Александър Бранеков, 88. Махамат Азрак, 8.Румен Трифонов (46 - 7. Писаров), 69.Елтон, 9.Даниел Генов (90 - 24. Гаров), 8.Маркиньос, 14.Димитър Илиев, 33. Том
Резерви: 13.Красимир Кацарев, 3.Матютю, 11.Цанков, 18. Славчев
Треньор: Димитър Васев