Националният отбор на България за младежи постигна победа с 3:0 (27:25, 25:19, 25:17) в първата си официална контрола срещу отбора на Белгия.

По договорка на двата треньорски щаба се изигра обаче спаринг от 5 гейма. В четвъртата част на титулярите в българския отбор беше дадена почивка от селекционера Николай Желязков. Въпреки това българските волейболисти успяха да се наложат с 25:22.

Треньорите на България и на Белгия се разбраха петия сет да се играе като тайбрек. Играта тръгна точка за точка, като в крайна сметка белгийците спечелиха с 19:17.

Най-резултатен за българския тим стана Трифон Лапков, който отбеляза 18 точки. По 11 пък добавиха центровете Красимир Георгиев и Николай Къртев.

Утре предстои да се изиграе и втората контролна среща между отборите на България и Белгия. През следващата седмица момчетата на Николай Желязков ще срещнат на игрището и своите връстници от Испания.