Брентфорд спечели промоция за Чемпиъншип, след като в мач от 43 кръг а Лига 1 се наложи с 1:0 над Престън. Така “пчелите” се завръщат във второто ниво на английския футбол за първи път от сезон 1992/93.

Единсвеното попадение в мача беше реализирано от Алан Джъдж от дузпа в 30-ата минута. Джъдж можеше да вкара и втора дузпа през втората част, но при изпълнението си прати топката над вратата на Деклар Ръд.

След края на мача феновете на Брентфорд нахлуха на терена, но трябваше да изчакат потвърждение, че Уулвърхемптън е победил Родъръм с 6:4.

Така три кръга преди края на сезона Брентфорд има 10 точки аванс пред Родъръм и със сигурност ще финишира на второ място, което гарантира директна промоция. Първото място Уулвърхемптън извоюва преди няколко дни.