Бившият номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер постигна победа №950 в кариерата си на професионален играч.

В спор за класиране за 1/2-финалите на Мастърс-а в Монте Карло, швейцарецът се наложи с 2:6, 7:6 (6), 6:1 над французина Жо-Вилфред Цонга. Решителен за мача се оказа вторият гейм, в който ФедЕкс и Цонга оставиха най-интересното за тайбрека.

Федерер поведе с 6:3, но допусна изравняване. Французинът бе много близо до успеха благодарение не трите си последователни точки, но Професора не допусна изненадата и го спечели с 8:6 точки.

В последния гейм Жо-Вилфред не успя да се стабилизира психически, което моментално се отрази на представянето и загуби двубоя.

В спора за място на финала съперник на Роджър Федерер ще бъде победителят от двойката Новак Джокович - Гийермо Гарсия-Лопес.