Българският национал Андрей Гълъбинов се превърна в герой за Авелино. В мач от 35 кръг на Серия “Б” нападателят спаси тима си от срамна загуба срещу изпадащия Юве Стабия. Гълъбинов вкара изравнителния гол за равенството 2:2 като гост.

Фабио Казерта даде ранен аванс на домакините във втората минута, но в добавеното време на първата част Луиджи Касталдо. Казерта възстанови аванса на Юве Стабия в 74-ата минута, но две минути преди края Гълъбинов изравни с 11-ия си гол за сезона. Българинът влезе в игра 9 минути преди попадението си. Той замени Милеси.

Авелино е на 10-о място в класирането с 49 точки, но все още има шансове да заеме едно от местата, даващи право на плейофи за класиране в Серия "А", тъй като е на две точки от шестия Сиена, седмия Специя и осмия Виртус Ланчано.