“Ботев” (Враца) и Монтана завършиха 0:0 в изключително емоционално дерби на Северозапада с 3 червени, 8 жълти картона и пропусната дузпа. Двубоят беше част от 21 кръг на “Б” група. Заради лошото време на трибуните имаше едва 350 зрители, а равенството намали до минимум шансовете на двата тима да се завърнат в “А” група.

Вратарят на гостите Христо Иванов спаси дузпа на Йордан Апостолов в 40-ата минута. Точно преди почивката Монтана остана с човек по-малко, след като Николай Николов получи втори жълт картон. В 61-ата минута численното равенство на терена беше възстановено, след като Дарко Савич от “Ботев” също получи втори жълт картон. Три минути преди края врачани останаха с 9 души, когато Йордан Апостолов беше отстранен от игра.