Бенфика се класира на финала за Купата на Португалия. Лисабонските "орли" удържаха един час с човек по-малко срещу вечния враг Порто, за да продължат с общ резултат 3:2. Първата среща беше завършила с минимален успех за „драконите” с 1:0.

Бенфика поведе в 17-ата минута с гол на Едуардо Салвио, но само за три минути между 25-ата и 28-ата централният защитник Гилерме Сикера получи два жълти картона и „орлите” останаха с 10 души. Силвестре Варела изравни и Порто вече изглеждаше фаворит да продължи напред. Само 6 минути по-късно Енцо Перес вкара от дузпа за 2:1, а в 80-ата Андре Гомеш разстреля стража на гостите Фабиано за 3:1.

В 88-ата минута звездата на гостите Рикардо Куарешма също беше изгонен с червен картон. На финала Бенфика ще играе с Рио Аве, който елиминира Брага.