Кристъл Палас победи Евертън с 3:2 като гост в мач от английската Висша лига. С успеха лондончани на практика се спасиха от изпадане. Тимът на мениджъра Тони Пулис вече събра 40 точка и се измъкна от опасната зона.

“Карамелите” пък прекъснаха серия от седем поредни победи , четири от тях на нула. Те нямаха загубена точка на “Гудисън парк” в девет поредни срещи. Гостите започнаха много агресивно и дръпнаха с 2:0 след голове на Джейсън Пънчън (23) и Скот Дън (49). Домакините се хвърлиха на щурм и успяха да върнат едно попадение чрез резервата Стивън Нейсмит в 61-ата минута. В 73-ата обаче Камерън Джером попари трибуните с трето попадение за Кристъл Палас. Белгийският национал Кевин Миралас направи поражението на Евертън само по-почетно в 86-ата минута.