"Ботев" (Пловдив) победи с 3:1 Локомотив София в първи полуфинал за Купата на България. Головете за "канарчетата" реализираха Феребори Доре (38), Луис Педро (72), а Александър Бранеков си вкара автогол в 85-ата минута. Почетното попадение за гостите от София вкара Иво Иванов. Реваншът е на 23 април в София.

"Ботев" изигра силен мач и заслужено постигна добър успех, но Иво Иванов запази макар и минимални шансове на столичните "железничари" с гола две минути преди края. Станимир Стоилов заложи на офанзивна схема с Куртеан, Вандер, Доре и Хамза в атака и точно четиримата изнесоха почти целия двубой. Изключително добре през целия двубой игра Хамза, който се отличи с две асистенции, както и с решителния удар, при който Бранеков си вкара автогола.

Домакините имаха превес през първото полувреме, но и Локомотив стоя добре и създаде няколко опасности. В 11-ата минута Марко Ранджелович направи решаващ шпагат в наказателното поле на "червено-черните" преди играч на "Ботев" да стреля към вратата. В 17-ата минута Божидар Митрев спаси опасен удар с глава на Анисе. В 38-ата минута Феребори Доре откри резултата в полза на "канарчетата". Вандер намери Хамза в наказателното поле, той с пета продължи към Доре, а той с мощен шут разстреля Божидар Митрев. В 44-ата минута съдиите трябваше да решават спорно положение, при което отмениха гол на Доре. При извеждащото подаване по-скоро нападателят на "Ботев" бе на една линия със защитата на гостите. В 45-ата минута последва ново спасяване на бившия вратар на "Левски", този път след удар по земя на Хамза.

През второто полувреме Станимир Стоилов вкара Мариян Огнянов на мястото на Куртеан. В 65-ата минута Локомотив (София) създаде чисто положения. Бразилецът стреля от пряк свободен удар, Стаховяк изби, след което топката попадна в Александър Бранеков. Защитник на "Ботев" (Пловдив) изби топката миг преди защитника на Локомотив да стреля към вратата. В 72-ата минута резервата за домакините Луис Педро реализира за 2:0. И този път Юнес Хамза показа класа, след като подаде хубав пас към бразилския нападател. В 85-ата минута Александър Бранеков си вкара автогол, с който "Ботев" (Пловдив) поведе с 3:0. Хамза напредна отдясно, центрира остро в наказателното поле и защитникът на Локомотив заби топката във вратата на Божидар Митрев. Две минути преди края гостите стигнаха до почетен гол, дело на Иво Иванов. Играчът на Локомотив (София) напредна през почти цялата половина на домакините и с удар по земя вкара във вратата на Божидар Митрев./БЛИЦ

Двубоят по минути ТУК

"БОТЕВ" (ПЛОВДИВ) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 3:1
1:0 Феребори Доре (38), 2:0 Луис Педро (72), 3:0 Александър Бранеков (85-автогол), 3:1 Иво Иванов (88)

2_13.jpg„Ботев“ (Пловдив):1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 4.Серджан Лукин, 83.Сивард Спрокел, 14.Веселин Минев, 8.Алесандру Куртеан (55 - 7.Мариян Огнянов), 17.Абел Анисе, 16.Томаш Иршак, 9.Юнес Хамза, 3.Феребори Доре, 10.Вандер Виейра (69 - 15.Луис Педро)
Резерви: 27.Илия Николов, 6.Алесандру Бенга, 28.Филип Филипов, 15.Луис Педро, 7.Мариян Огнянов, 22.Ромарио Кортзорг, 19.Иван Цветков
Треньор: Станимир Стоилов

sf1.jpgЛокомотив (Сф): 1.Божидар Митрев, 5.Марко Ранджелович, 6.Александър Бранеков, 8.Румен Трифонов, 69.Елтон дос Рейс, 16.Камен Хаджиев, 26.Иво Иванов, 33.Евертон Джилио Том, 28.Маркиньос, 19.Даниел Генов (80 - 7.Искрен Писаров), 14.Димитър Илиев
Резерви: 13.Кристиян Кацарев, 24.Илиян Гаров, 3.Люк-Кристофър Матютю, 7.Искрен Писаров, 11.Антонио Цанков, 47.Раул Нгедрира
Треньор: Димитър Васев