Локомотив (Сф) победи с лекота аутсайдера Любимец с 2:0 като гост в мач от 34-ия кръг на "А" група. "Червено-черните" на практика се спасиха от изпадане в "Б" група. Те вече имат 42 точки, а последният под "чертата" Черноморец има 35. Момчетата на треньора Димитър Васев (втора среща начело на тима) имаха почти пълно надмощие през цялото време, но пропуснаха да запишат още по-убедителен успех. Първото попадение падна в 18-ата минута.

Звездата на гостите Маркиньос проби от центъра на игрището и изведе отлично Димитър Илиев. Нападателят напредна и стреля покрай вратаря Рашков за 0:1. В 64-ата минута активният Даниел Генов се възползва от отличен пас на Иво Иванов зад гърба на противниковата защита и с лекота направи 0:2. Успокоени от комфортната си преднина столичани само се опитваха да пазят резултата до края на срещата. Любимец е тимът с най-дълга серия от загуби, която продължава и в момента. Отборът от града на дините има вече 10 поредни поражения. За последно взе точка от Славия у дома при 2:2 в 22-ия кръг.

Любимец - Локо (Сф) 0:2
0:1 Димитър Илиев (18), 0:2 Даниел Генов (64)

Двубоят по минути с БЛИЦ
18 - topka.jpg  Гоол за Локомотив! Маркиньос пробива от центъра на игрището, извежда отлично Илиев. Нападателят напредва и стреля покрай вратаря Рашков за 0:1.
----------------
64 - topka.jpg  Гооол за Локомотив! Иво Иванов извежда Даниел Генов зад гърба на защитата на домакините. Бързакът с лекота прави 0:2!

90+3 - Край на мача. Локомотив победи Любимец с 2:0.
ЛЮБИМЕЦ: 12.Радослав Рашков, 77.Николай Колев, 14.Георги Радев, 11.Виктор Митев (34 - 7. Георги Вълчев), 17. Иван Вълчанов (65 - 9.Стефан Христов), 13.Никола Яначков, 8.Майкъл Тевия (73 - 10. Стефанов), 21.Илия Капитанов, 3. Емил Грозев, 19.Албин Одза
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 5. Н.Иванов
Треньор: Войн Войнов

Локомотив (Сф): 1.Божидар Митрев, 5. Марко Ранджелович, 16. Камен Хаджиев, 6.Александър Бранеков, 8.Румен Трифонов (81 - 24. Илиян Гаров),  69.Елтон, 9.Даниел Генов, 26.Иво Иванов, 8.Маркиньос (68 - 11. Антонио Цанков), 14.Димитър Илиев, 47. Раул (63 - 7. Искрен Писаров)
Резерви: 13.Красимир Кацарев, 24.Илиян Гаров, 18. Набил Тайдер, 33. Том, 3. Матютю
Треньор: Димитър Васев