Шампионите от Марек Юнион-Ивкони (Дупница) в първи финален плейоф за титлата в НВЛ "Бачково" - изворна вода Суперлига се наложиха над "Левски Бол" (София) с 3:1 (17:25, 25:21, 25:20, 27:25) като символични домакини в зала "Христо Ботев".

Победата бе най-добрия и сладък подарък за рожденика в тима на Марек - либерото Мартин Божилов, пиш bgvolleyball.com. В първия гейм символичните домакините от Марек показаха много слабости в посрещане, което допълнително улесни "сините" и те нямаха проблеми да поведат с 1:0 след 25:17.

Във втората част играчите на Найден Найденов компенсираха слабостите в посрещане с блокада и игра през центъра и успяха да направят разлика от 15:11. "Левски" се опита да стопи изоставането, но Марек не позволи това да се случи и изравни след 25:21.

Третият гейм се превърна в истинска стратегическа битка, в която двата отбора бяха доста равностойни до 15:15. След това обаче "сините" успяха да се откъснат с 2-3 точки. След това обаче дупничани се върнаха гейма и изравниха за 20:20, след което и поведоха с точка, което принуди треньорът на "Левски Бол" Джузепе Лорицио да поиска прекъсване. Марек не остави повече шансове на съперника си обаче и подкрепяни от гласовитата агитка от Дупница отново поведоха след 25:20.

Четвъртата част започна под доминацията на Марек, които поведоха с 8:2 и вече виждаха победата в свои ръце. Дупничани поддържаха преднината до 21:17. "Сините" успяха да изравняват при 22:22 и дори стигнаха до два геймбола при 24:23 и при 25:24, но Марек в крайна сметка триумфира след 27:25 и 3:1.

На живо изгледа мача и президентът на "Левски" Владимир Николов, който вече е в София. Той бе в компанията на националния селекционер Камило Плачи и неговия помощник Николай Иванов. Мач №2 от серията е в понеделник, 14 април, от 18:00 ч. отново в същата зала. Играе се до две победи от три мача.