Баскетболистите на Балкан се класираха за Финалната четворка на Балканска лига, след като записаха втора победа срещу черногорския Теодо с 66:58 в четвъртфиналите на турнира. Така с общ резултат от двете срещи 141:129 тимът от Ботевград стана вторият български тим, който продължава напред в турнира.

Балкан водеше с 10 точки разлика в началото на втората част след тройка на Мартин Маринов. Гостите обаче успяха да държат разликата малка, след като Саво Джиканович вкара 10 точки във втората и 11 пункта в третата четвърт. Две много важни тройки записа Иван Лилов в първите минути на последната част, за да се запази преднината на тима от Ботевград.

Иван Лилов завърши с 15 точки и 8 борби за победителите, а Павел Маринов се отчете с 13 точки и 5 асистенции. За гостите Саво Джиканович бе над всички с 27 точки и 13 борби.

Във финалната четворка на 25 април Балкан ще се изправи срещу „Левски” в единия полуфинал, а в другия ще играят Сигал Прищина и шампиона Галил Гилбоа.