Челси се спаси от отпадане от Шампионската лига. Тимът на Жозе Моуриньо победи Пари Сен Жермен с 2:0 в реванша от четвъртфиналите на турнира и това се оказа достатъчно, за да продължи напред. В първата среща френският гранд се наложи с 3:1 у дома.

Резервата Демба Ба отърва Челси от кошмара, след като в 87-ата минута вкара безценното второ попадение. Гостите играха без най-голямата си звезда Златан Ибрахимович.

“Сините” още от първия съдийски сигнал обсадиха наказателното поле на гостите. Положенията пред Сиригу се заредиха, но в 18-ата минута контузия получи Еден Азар и трябваше да напусне принудително терена. Белгийският национал беше заменен от резервата Андре Шурле. Именно германецът откри резултата на “Стамфорд Бридж”. Той беше оставен непокрит в пеналта след изпълнение на тъч. Давид Луис продължи топката с глава към Шурле, който с десния крак я прати в мрежата за 1:0.

Малко по-рано вратарят на гостите Салваторе Сиригу направи отлично спасяване. При един пряк-свободен удар, изпълнен от Франк Лампард, топката се отклони в главата на Марко Верати и тръгна към опразнения ъгъл на вратата, но италианецът показа страхотен рефлекс и изби.

В 51-ата минута шансът спаси ПСЖ от нов гол. Отличен пас на бразилеца Вилиан разсече отбраната на гостите и намери Шурле. Шутът на халфа от около 15 метра щеше да счупи напречната греда над Сиригу. В последвалата нова атака на Челси Самуел Ето’о беше повален на границата на наказателното поле от Лукас Моура. Давид Луис изпълни перфектно пряк свободен удар и за втори път напречната греда спаси гостите.

В 68-ата минута неудържимият Шурле спря перфектно едно подаване на Ето’о, нахлу в наказателното поле и от трудна позиция стреля, Сиригу с мъка спаси. Моуриньо в отчаянието си реши да играе ва банк и пусна на терена нападателите Демба Ба и Фернандо Торес и тимът му заигра с трима типични тарани. Рискът се оказа оправдан. Именно Ба в 87-ата минута прояви хищнически инстинкт в пеналта, пребори се с Тиаго Мота след изстрел на Аспиликуета и рикошет в крака на Алекс, и довкара топката в мрежата за крайното 2:0. В последните секунди на мача Петер Чех също даде своя принос за триумфа, спасявайки шут отблизо на Кавани.

ПСЖ загуби едва втори мач от последните си 18 мача в Шампионската лига – 12 победи, 4 равенства. Парижани отстъпиха само в едно от предишните си 8 гостувания в турнира (6 победи и едно равенство), като вкараха поне един гол във всеки от тези мачове. Тимът на Лоран Блан имаше само една загуба в последните си 7 мача от елиминационна фаза на ШЛ – 4 победи и 3 равенства.

Начело на Челси Жозе Моуриньо има само две загуби в 22 мача от Шампионската лига на „Стамфорд Бридж“ (15 победи и 5 равенства). Едното поражение беше през този сезон – срещу Базел.

(в първия мач 1:3)
  1:0 Андре Шурле (32), 2:0 Демба Ба (87)