Баскетболистите на Балкан надвиха като гости черногорския Теодо със 75:71 в първи четвъртфинален сблъсък помежду им от Балканската лига. Така българският тим се доближи до първо участие в Топ 4 на турнира, където място вече намериха Галил Гилбоа и Сигал Прищина.

Тимът от Ботевград можеше да си осигури и по-голяма преднина преди реванша срещу Теодо, но в последните малко повече от две минути не отбелязаха точка и авансът им бе съкратен. Вторият мач е на 9 април (сряда) от 20:45 часа в новата "Арена Ботевград".

С основен принос за успеха на Балкан бе Иван Лилов, който вкара 27 точки. Ноа Далман добави 15 точки, а Павел Маринов вкара 8 пункта, хвана 5 борби и направи 5 асистенции.

Ветеранът Саво Джиканович се представи на ниво за домакините от Теодо и завърши срещата с „дабъл-дабъл” - 29 точки и 13 борби.