Реал (Мадрид) срази у дома Борусия (Дортмунд) с класическото 3:0 в първи сблъсък помежду им от четвъртфиналите на Шампионската лига и е на крачка от класиране на полуфинал. Така "кралете" си отмъстиха на вестфалци за отпадането през миналия сезон във фазата на полуфиналите. Преди година „жълто-черните“ унизиха "кралския клуб" с 4:1 в Дортмунд в първи полуфинал и победата с 2:0 в ответния двубой на „Сантяго Бернабеу“ не беше достатъчна на „белия балет“.

Точни за „кралския клуб” днес бяха Гарет Бейл (3), Иско (27) и Кристиано Роналдо (57), който се разписа в юбилейния си мач №100 в турнира и записа два рекорда - изравнен за най-много попадения в турнира в рамките на един сезон (14 гола) и нов за най-много поредни отбелязани попадения в надпреварата (11 гола).

Феновете на „Сантяго Бернабеу” изригнаха още в 3-ата минута, когато Карим Бензема и Даниел Карвахал комбинираха, а топката стигна до Гарет Бейл, който я прокара покрай Вайденфелер за 1:0. Десетина минути по-късно Роналдо изпълно чудесно пряк свободен удар, но този път немският страж успя да се намеси решително и изби в ъглов удар.

В 27-ата минута след чудесна контраатака Роналдо изведе с пас назад Иско, който вкара прекрасен гол от границата на наказателното поле за 2:0. Малко след това Бейл стреля от пряк свободен удар и отново принуди Вайденфелер със сетни сили да спасява. Гостите така и не застрашиха сериозно вратата на Икер Касияс през първата част.

След почивката домакините продължиха да доминират, но въпреки това в 49-ата минута гостите стигнаха до най-чистото си голово положение, след като Обамеянг получи чудесен пас от Марко Ройс, но стреля покрай вратата.

В 57-ата минута голмайсторът на „белия балет” Кристиано Роналдо сложи точка на спора, след като излезе на изгодна позиция и вкара за класическото 3:0. Така подобри един рекорд на вечния си конкурент Лионел Меси и изравни друго постижение на аржентинеца. Португалецът задмина Меси по най-много поредни отбелязани голове в Шампионската лига, след като вече има 11 зад гърба си, а до момента Меси бе на върха с 10. Роналдо изравни и рекорда на аржентинеца за най-много голове за един сезон в Шампионската лига. И двамата имат по 14 попадения. В 80-ата минута Роналдо поиска принудителна смяна заради контузия, която според предварителните поргнози не е сериозна.

До края мачът просто се доиграваше и Дортмунд така и не намери пътя към вратата на Касияс поне за почетен гол, който да даде минимални надежди преди реванша. Ответният сблъсък на „Сигнал Идуна Парк” е на 8 април (вторник) от 21:45 часа българско време.

1:0 Гарет Бейл (3), 2:0 Иско (27), 3:0 Кристиано Роналдо (57)

Мадрид, „Сантяго Бернабеу“
Съдия: Марк Клатънбърг (Англия)

Реал (Мадрид): 1.Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 5.Фабио Коентрао, 15.Даниел Карвахал, 14.Шаби Алонсо, 19.Лука Модрич, 11.Гарет Бейл, 23.Иско (72 - 24.Ияраменди), 7.Кристиано Роналдо (80 - 16.Касемиро), 9.Карим Бензема (75 - 21.Алваро Мората)
Резерви: Варан, Начо, Диего Лопес, Хосе Родригес
Треньор: Карло Анчелоти

Борусия (Дортмунд): 1.Роман Вайденфелер, 15.Матс Хумелс, 26.Лукас Пишчек (67 - 23.Шибер), 25.Сократис Папастатопулос, 37.Дурм, 5.Себастиан Кел (74 - 14.Йоич), 18.Нури Шахин, 10.Мхитарян (64 - 7.Хофман), 11.Марко Ройс , 19.Кевин Гроскройц , 17.Пиер-Емерик Обамеянг
Резерви: Фридрих, Лангерак, Кирх, Дукш
Треньор: Юрген Клоп