Волейболният шампион Марек Юнион-Ивкони победи ЦСКА с 3:0 гейма (25:20, 25:22, 25:22). Срещата се игра в Дупница и бе първи 1/2-финал от плейофите на родното първенство.

Вторият двубой в столицата ще бъде този петък. Играе се до 2 победи от 3 мача. В случай, че се стигне до трети мач, той ще се състои на 6 април (неделя) в Дупница.

Най-резултатен в днешната среща бе Венелин Кадънков, който блесна за Марек с 21 точки.

Двата тима изиграха равностоен мач, като в края на всеки един гейм избраниците на Найден Найденов бяха по-съобразителни, а и на няколко пъти реферът взе грешни решения, които бяха в ущърб на "армейците". На няколко пъти разпределителят на "червените" Георги Сеганов бе видимо разколебан и изнервен, с което си навлече гнева на феновете на Марек. В крайна сметка дупничани успяха да вземат аванс преди втората среща.