Черноморец записа втора победа за сезона в ТЕСИ НБЛ. Баскетболистите на Дечо Коешинов победиха Спартак (Плевен) като гости с 85-78 в мач от 22-рия кръг на първенството. Отборите изиграха равностоен мач, преминал през обрати, а след като бяха по-стабилни в края, гостите си тръгнаха с успеха. До момента те имат актив 2-18 и спряха серията си от 5 поредни поражения. Плевенчани пък са с актив 4-15, а днешната им загуба бе седма поредна. В следващия кръг Черноморец посреща шампиона Лукойл Академик, а Спартак отново ще бъде домакин, този път на Берое, пише bgbasket.com..

Бургазлии поведоха в първите минути за 8-3, но след много силна серия от 22-2 до края на първата част, домакините си създадоха преднина от 15 точки. Черноморец върна силна точкова серия в края на първото полувреме, когато вкара 10-0 точки и на почивката поведе с 38-37. През почти цялата трета част Спартак имаше минимален аванс, но в края й гостите си създадоха преднина от 2 точки и всичко остана да се реши в края.

Преднината на Черноморец се запази през последния период, като 4 минути преди края тимът се откъсна с 8 точки, но бързо Спартак се приближи на 2. След серия от 5-0 на гостите, те поведоха със 7 точки при оставащи 81 секунди. 27 секунди преди сирената Спартак се приближи на 3 точки, а Димитър Рошманов отбеляза два наказателни удара за 83-78 в полза на Черноморец. След грешка на домакините в ответната атака, Тодор Захариев оформи крайния резултат от наказателната линия.

За победителите 23 точки вкара Тодор Тодоров, 15 плюс 7 борби регистрира Константин Коев, а 14 наниза Богдан Боев.

Петима баскетболисти на домакините вкараха повече от 11 или повече точки, като най-резултатен бе Веселин Георгиев с 19 точки. По 16 отбелязаха Джеймс Анакриън (8 борби) и Васил Александров.