Шалке 04 постигна очаквана победа над Херта (Берлин), печелейки с 2:0 домакинството си от 28-ия кръг на Бундеслигата. Чинеду Обаси откри резултата още в 16-ата минута, когато неразбирателство между двама защитници на гостите му позволи да излезе сам срещу вратаря и да го преодолее за 1:0. Преди попадението Шалке нацели греда от фаул, а Рамос от състава на берлинчани пропусна сам срещу стража.

До почивката домакините седяха по-добре на терена, но атаките им не биваха завършвани, за да може авансът да бъде удвоен. Втората част започна вихрено. Още с първата си така Шалке поведе с 2:0. Обаси навлезе през центъра и изведи Клаас Ян Хунтелаар отляво. Капитанът на "миньорите" пое топката напред и със силен шут по земя не остави шанс Руне Ярстайн.

До края на мача домакините владееха инциативата. Гол на Херта пък бе отменен заради нарушение, но на повторението не се видя такова. В крайна сметка "миньорите" вече с 54 точки изместиха Борусия (Д) от втората позиция. Берлинчани имат 36 т. на 9-ото място.

Шалке - Херта 2:0
1:0 Чинеду Обаси (16), 2:0 Клаас Ян Хунтелаар (46)