Монако разби у дома втородивизионния Ланс с 6:0 и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Франция. Димитър Бербатов направи поредния си силен мач за „монегаските”, вдъхновявайки ги с гол и асистенция, след което бе заменен в 75-ата минута от Мартиал.

Домакините поведоха още в 18-ата минута, когато Фабиньо центрира по земя и Лукас Окампос, намиращ се в засада, се разписа за 1:0. Атаката бе започната от Бербо и след това продължена от Фабиньо. Бербатов можеше да удвои след половин час игра, но от малък ъгъл не намери целта. Все пак в 41-ата минута Бербатов вкара за 2:0, след като получи извеждащ пас от колегата си в атака Ривиер.

След почивката в 51-ата минута Кулибали прати топката във вратата на домакините, но гол не бе зачетен заради засада. Три минути по-късно Бербо се отчете и с асистенция, подавайки на Еманюел Ривиер, който сам срещу вратаря вкара за 3:0. В 58-ата минута и Фабиньо се разписа за 4:0, а в 67-ата минута Лукас Окампос доведе нещата до 5:0. Пет минути преди края пък Лоик Ландре си вкара автогол за крайното 6:0. Така Монако се класира за 1/2-финалите в турнира.

За 1/2-финалите се класираха още Гинган и втородивизионният Анже. Утре е последният 1/4-финал между Рен и Лил.

МОНАКО - Ланс 6:0
1:0 Лукас Окампос (17), 2:0 Димитър Бербатов (41), 3:0 Еманюел Ривиер (54), 4:0 Фабиньо (58), 5:0 Лукас Окампос (67), 6:0 Лоик Ландре (85-авт.)