Баскетболният "Левски" допусна загуба при гостуването си на Сигал Прищина в последен мач от редовния сезон на Балканската лига. Преди двубоя Константин Папазов заяви, че това е финал преди финала. "Левски" падна с 68:77. След края на редовния сезон Галил Гилбоа и Сигал Прищина са първите два отбора в крайното класиране, които директно отиват във финалната четворка. "Левски" остана на трето място и ще трябва да играе плейоф с македонския Куманово в два мача. Другият плейоф е между Балкан Ботевград и черногорския Теодо.

"Сините" баскетболисти допуснаха нелепа загуба, след като на полувремето водеха със 17 точки разлика - 40:23, след като спечелиха първите две части съответно с 19:12 и 21:11. Домакините са разиграха в третата част и я спечелиха с 25:10, с което съкратиха изоставането си. Последната част отново бе за Сигал - 29:18, т.е. само за второто полувреме домакините вкараха 54 точки срещу 28 за гостите от София.

Трима баскетболисти на Сигал завършиха с двуцифрен актив - Антабия Уолър (20), Ауримас Кейза (20) и Блерим Мазреку (14). Общо взето домакините играха с почти една и съща петица през целия мач, като само още трима души получиха минути в мача. Константин Папазов не можеше да разчита на американеца Джумейн Джоунс, който имаше вирусно заболяване. Уилкинсън бе най-резултатен със 17 точки, а втори с 13 точки завърши Брендън Хийт. Чалмърс остана с едва 8 точки, колкото записа и Христо Захариев.